W ramach patronatu AGH nad klasami matematyczno-informatycznymi naszej szkoły, uczniowie zostali zaproszeni do  Ogólnopolskiego Konkursu „oLEANpiada”.
Jest to już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół średnich o tematyce Lean Management i Problem Solving.
Tematyka konkursu jest oparta o metodologię Lean Management (Szczupłe Zarządzanie), która na co dzień znajduje zastosowanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a można ją wykorzystać w wielu innych dziedzinach życia. Udział w "oLEANpiadzie" stał się dla uczniów niepowtarzalną okazją do zgłębienia tej tematyki oraz sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie efektywnego rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, dostrzegania marnotrawstwa w swoim otoczeniu, a przede wszystkim kształtowania umiejętności analitycznych i systematyki pracy.
Dzielnie do zadań pierwszego etapu przystąpiła drużyna z klasy 2e, w skład której weszli Mikołaj Maciejowski, Lesław Barański, Kacper Matuszyński, Jakub Wiącek i Mariia Helevei.
Dziś dotarła do nas wspaniała wiadomość, że praca uczniów została zakwalifikowana do kolejnego etapu, który odbędzie się 22 kwietnia w murach uczelni.
Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zarządzania, działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Opiekunem uczniów i koordynatorem działań ze strony szkoły jest Pani Edyta Zaremba.