29 lutego 2024 r. klasa 3b, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, obejrzała "Lunanę. Szkołę na końcu świata" z 2019 r., pierwszy nominowany do Oscara film wyprodukowany w Królestwie Buthanu. Opowieść o maleńkiej himalajskiej osadzie, położonej "na krańcu świata" i przybywającym tam nauczycielu ze stolicy, wywołała gorące dysksje o roli i znaczeniu nauczycieli w życiu społecznym i ich wpływie na budowanie więzi i relacji. Szukając tropu "pedagogicznego"w historii Krakowa, klasa udała się do Panteonu Narodowego na Skałkę, wyjątkowej nekropolii, w której pochowano wielkich mistrzów, nauczycieli i artystów, ważnych zarówno dla społeczności Krakowa, ale też dla wszytskich Polków, także tych na emigracji. Skałka, będąca miejscem spoczynku m.in. kronikarza Jana Długosza, poetów Adam Asnyka, Czesława Miłosza, kompozytora Karola Symanowskiego, malarzy Jacka Malczewskiego i Henryka Siemiradzkiego i innych wielkich twórców, jest miejscem symbolicznym. Pani Monika Bernatowicz opowiedziała o koncepcji stworzenia Panteonu Narodowego, sporach wokół powstania i charakteru tego miejsca oraz patriotycznym znaczeniu odbywających się tam pogrzebów, z których każdy urósł do roli narodowej manifestacji Polskości i tożsamości narodowej. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego nie pozwolił się tam pochować Jan Matejko i w jaki sposób w tym niezwykłym miejscu, znalazły się szczątlki ukochanego i wielbionego przez uczniów i studentów prof. matematyki i astronomii Tadeusza Banachiewicza, którzy w hołdzie dla swojego Mistrza dokonali częściowo nielegalnej ekshumacji jego ciała i przetransportowali je na Skałkę, płacąc za ten czyn utratą zawodowego prestiżu i stopni naukowych. Klasa złożyła też wiązankę kwiatów pod sarkofagiem "Mistrza Mistrzów" - Stanisława Wyspiańskiego.