W kwietniu klasę 3A odwiedziła dr hab. Ewa Drożdż z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, która w ramach współpracy „rok zerowy w AGH” wygłosiła wykład nt. budowy atomu i zachowania się elektronu
.
Pani profesor przedstawiła spojrzenie na elektron z różnych perspektyw
. Szczególnie zwrócono uwagę na ujęcie kwantowe, gdzie elektron pełni rolę obiektu o właściwościach falowo-cząstkowych oraz jak współczesna nauka opisuje jego zachowanie za pomocą praw mechaniki kwantowej
.
Dziękujemy!
Wykład wzbogacony był przykładami i wizualizacjami 
, co pomogło uczniom lepiej zrozumieć to złożone zagadnienie oraz poszerzyło ich horyzonty 
.
Organizatorem spotkania był nauczyciel chemii, pan Jurand Sęk.